Mediální partner AOBP ČR

Ocenění nejlepších za rok 2016

Ceny oceněným předávali: Ing. Antonín Seďa, arm. gen. Josef Bečvář, generálmajor Drahoslav Ryba, brig. gen. Petr Dohnal, Ing. Tomáš Kuchta, RNDR. Jiří Hynek a generálporučík Jiří Baloun – 1. zástupce NGŠ AČR. Předávání ocenění moderoval Mgr. Jan Pejšek, ředitel Odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

Úvodem předala šéfredaktorka časopisů Review a ředitelka MS Line, s.r.o. Šárka Cook „Poděkování za dlouholetou podporu mediálních aktivit vydavatelství MS Line“ Ing. Tomáši Kuchtovi, náměstkovi pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Ministerstva obrany ČR, brigádnímu generálovi Ing. Miloši Svobodovi, náměstkovi generálního ředitele pro prevenci a civilní nouzovou připravenost Generálního ředitelství HZS ČR a Ing. Jaroslavu Pecháčkovi, viceprezidentovi AOBP ČR a jednateli společnosti SWORDFISH s.r.o. Pamětní list pro společnost TESLA a.s., která v roce 2016 oslavila 95 let od svého vzniku, si převzali prezident společnosti TESLA a.s. František Hála a ředitel divize vojenské telekomunikační technologie Ing. Michal Nováček.

 

NOVINKA ROKU

PK 4 (KAGA) – Mobilní polní kuchyně od společnosti AGADOS

Ocenění převzal jednatel společnosti AGADOS Petr Ostrý a arm. gen. v zál. Ing. Pavel Štefka.

Po 60ti letech AGADOS vyvinul novou polní kuchyň PK4. Použití nejmodernějších technologií a materiálů umožňuje přesun polní kuchyně ve složitých terénních podmínkách, dále jednoduché uvedení do provozu a flexibilní použití pro přípravu široké škály pokrmů.

Společnost  AGADOS Velké Meziříčí je přední a tradiční český výrobce přívěsů. Má zkušenosti z realizace speciálních projektů pro zahraniční armády (např. Švédsko, Katar aj.). Speciální přívěsy jsou v operačním použití AČR, Policie ČR i HZS ČR.

AGADOS připravuje další projekty v této oblasti, které představí na veletrzích IDET, PYROS a ISET 2017.

 

VÝROBEK ROKU

AGS systém od společnosti RETIA, a.s.

Ocenění převzal generální ředitel společnosti RETIA a.s. Ing. Petr Novák.

RETIA, a.s. předala v uplynulém roce Severoatlantické alianci poslední speciální mobilní pracoviště pro operátory sledovacího a přehledového systému Alliance Ground Surveillance (AGS). AGS má být hlavním pilířem ochrany vojáků NATO na bojištích. RETIA tak úspěšně dokončila náročnou zakázku pro NATO a dokázala, že patří k předním výrobcům speciálních elektronických systémů nejen v ČR, ale i v celosvětovém měřítku. Zařízení plní přísné bezpečnostní požadavky NATO na ochranu informací a špičkového technologického know-how.

 

SKOKAN ROKU 

Společnost GUMOTEX a.s. 

Ocenění převzal vedoucí prodeje společnosti GUMOTEX a.s. Ing. Radim Krmíček.

Výrobky GUMOTEX Rescue Systems pomáhají již více jak 20 let při záchraně lidských životů a majetku během krizových situací. Jsou testovány v náročných podmínkách samotnými aktéry záchranných složek. Novinky v portfoliu nafukovacích stanů značky GUMOTEX Rescue Systems splňují samozřejmě i přísná výběrová kritéria armád NATO.

 

MANAŽER ROKU

Ing. Igor VALNÍČEK, generální ředitel EVPÚ

V roce 2016 společnost EVPÚ Defence a.s. oslavila 15tileté výročí od svého založení a zároveň vyrobila nejvíce manipulátorů v celé své historii a to rekordní počet 524 kusů pro mnoho zákazníků z celého světa. Mezi nejprodávanější manipulátory patří typ „> kterého se za 15 let prodalo více než 3000 kusů. V tomto roce společnost mimo jiné vyhrála výběrová řízení Policejního prezídia na dodávku 1 monitorovacího vozidla a 5 kusů přenosných mobilních monitorovacích systémů pro Policii ČR. EVPÚ Defence a.s. také významně rozšířila technologie pro elektrooptické systémy a tím díky své snaze neustále se zlepšovat a rozvíjet patří mezi světovou špičku v tomto oboru.

Děkujeme panu generálnímu řediteli za dlouholeté využívání našich médií k prezentaci výrobních a obchodních aktivit společnosti EVPÚ Defence.

 

MANAŽERSKÝ TÝM ROKU

Společnost AURA, s.r.o.

Ocenění převzali generální ředitel společnosti AURA, s.r.o. Ing. Filip Engelsmann a výkonný ředitel Ing. Zdeněk Buřival.

Hlavní činností AURY, ryze české společnosti, je vývoj informačních systémů a jejich implementace pro ozbrojené síly, průmysl, exekutorské úřady a veřejnou správu.

Právě z pohledu exportu byl rok 2016 pro management AURY zvláště úspěšný. Společnost zrealizovala dodávku kodifikačního systému do Švédska, Austrálie a Alžírska, uskutečnila  čtyřměsíční kodifikační školení alžírských vojenských důstojníků, zajišťovala organizačně a informačně již třetí ročník mezinárodních kodifikačních kurzů NCS College 2016 v Brně a závěrem roku 2016 firma zahájila práce na implementaci kodifikačního informačního systému MC CATALOGUE 5 pro ozbrojené síly Spojených arabských emirátů.

Je zřejmé, že management AURY v loňském roce vedl firmu k poskytování tak kvalitních produktů a služeb, až v oblasti kodifikace získal světové prvenství a přispěl tak k propagaci ryze českých výrobků ve světě.

 

OSOBNOST ROKU

Ing. Josef TICHÝ, generální ředitel společnosti EXPLOSIA a.s.

Pod vedením generálního ředitele, pana inženýra Josefa Tichého, dosáhla akciová společnost Explosia v roce 2016 obratu přes 900 miliónů korun, což už není příliš vzdálené od kulaté miliardy, která je v plánu na letošní rok 2017. Docílit dalšího růstu chce společnost například i díky nové výrobní hale na výrobu celospalitelných hnacích modulů. V současné době probíhá cílená modernizace výroby bezdýmných střelných prachů, která následně umožní pokrýt zvyšující se poptávku. Ze stejného důvodu, tedy zvyšující se poptávky, byla už v roce 2015 navýšena kapacita výrobny sférických prachů a v roce 2017 bude zprovozněna pokusná linka nových technologií, které umožní intenzifikaci přípravy spalitelných muničních dílů a které umožní rychleji reagovat na nové trendy v oblasti velkorážové munice, a to hlavně v modulových hnacích náplních pro kanónové houfnice ráže 155 mm.

 

SPOLEČNOST ROKU  

Holding CZECHOSLOVAK GROUP

Ocenění převzal obchodní ředitel holdingu CZECHOSLOVAK GROUP Aleš Klepek.

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu a sdružující tradiční české, ale také slovenské společnosti v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. CSG má přes 6 tisíc zaměstnanců a s produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech. Holding úzce spolupracuje s automobilkou TATRA TRUCKS a zahrnuje společnosti jako například TATRA DEFENCE VEHICLE, EXCALIBUR ARMY, RETIA, AVIA Motors, ZTS METALURG, DAKO-CZ, JOB AIR Technic, ELTON hodinářská, EXCALIBUR INTERNATIONAL, KARBOX nebo DHS Logistics. CSG také spolupracuje s významnými světovými producenty obranné techniky, jako jsou General Dynamics a NEXTER. V uplynulém roce proběhly v tomto směru asi nejvýraznější změny, které se projevily ve struktuře českého obranného průmyslu.

 

Mohlo by se vám také líbit