Mediální partner AOBP ČR

Review pro obranný a bezpečnostní průmysl 1/2020

Vážení čtenáři,

toto vydání Vás bude informovat mimo jiné o prioritách a aktuálním dění Pardubického kraje z úst jeho hejtmana. Pardubický kraj je proslulý velkým zastoupením obranného a bezpečnostního průmyslu a o úspěších některých zástupců Vás můžeme přesvědčit i v reportáži ze slavnostního oceňování nejlepších osob, produktů či firem za rok 2019, kde čtyři firmy z tohoto kraje ocenění obdržely.

Generálporučík Jaromír Zůna, první zástupce náčelníka Generálního štábu Armády České republiky, nám poskytl zajímavý rozhovor týkající se nejen shrnutí roku 2019, ale především plánů a pokračování modernizace armády v příštím období. Dále následuje neméně zajímavý rozhovor s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky, Ing. Drahoslavem Rybou, který v loňském roce obdržel z rukou prezidenta České republiky další zlatou hvězdu a tím se stal prvním generálporučíkem v historii HZS ČR.

Rozhovor s novou náměstkyní MPO pro řízení sekce Evropské unie a zahraničního obchodu přibližuje novou Exportní strategii a rovněž cílenou podporu zájmů českých firem. Je zde zmíněna úzká spolupráce jak s Ministerstvem obrany, tak představiteli AOBP. Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu čítá více jako 100 členů, jejichž prezentace je nedílnou součástí tohoto letošního prvního vydání Review.

 

Šárka Cook

šéfredaktorka

Elektronická verze časopisu: 
Mohlo by se vám také líbit