Mediální partner AOBP ČR

Významní zahraniční novináři oceňovali na FUTURE FORCES FORUM 2016

  

Mezinárodní porota

Předsedou poroty a zároveň předávajícím zlaté ceny FFF byl ředitel mediální agentury Adjutant MCT Stephen Barnard, místopředsed­kyní šéfredaktorka časopisů Review Šárka Cook a dalšími členy šéfredaktoři Hartmut Bühl, Walter Haland, Paolo Valpolini a Joerg Aschenbrenner.

Vyhlášení této soutěže, které proběhlo v prostoru před stánky AOBP ČR a MS Line, se zúčastnili významní představitelé politického života a státní správy, vystavovatelé z řad obranného a bezpečnostního průmyslu a odborná veřejnost.

Zlato v soutěži Future Forces Forum Best Product Awards z přihlášených exponátů získala nová radiostanice RF-7850S SPR od společnosti Interlink CS, stříbro pak skener podvozku vozidel Kerberos Mobile od státního podniku VOP CZ a bronz patřil novému typu plastické trhaviny Semtex 90 vyvinutému společností Explosia.

Blíže k jednotlivým oceněným výrobkům:


RF-7850S SPRTM – Pokročilá širokopásmová zabezpečená personální radiostanice

   

Harris Falcon III® RF-7850S SPR Team Radio je společně s radio­stanicí RF-7800M-HH  součástí nové rodiny rádií od společnosti Harris. Jedná se o jednu z nejmodernějších personálních radiostanic pro sesedlého vojáka s utajením na úrovni Type-3 (AES-256, Citadel-256). Radiostanice byla navržena tak, aby vyhovovala požadavkům na radiostanici určenou pro sesedlou posádku – minimální počet ovládacích prvků a spolehlivost i v nejnáročnějších prostředí.

RF-7580S SPR navazuje na radiostanici RF-7800S se kterou je plně kompatibilní a tím umožňuje její plné začlenění. Při vyvíjení radiostanice, čerpala společnost Harris ze zkušeností, které získali při vývoji radiostanic AN/PRC-152 a AN/PRC-117G. Díky tomu bylo možné do radiostanice na této úrovni velení implementovat schopnost vytvářet MANETové (Mobile Ad-hoc NETwork) sítě s datovou rychlostí až 1MB/s, které umožňují v reálném čase sdílet situaci na bojišti, ať se jedná o obrazovou informaci, video, fotografie či data z připojených senzorů.

Vestavěný GPS přijímač umožňuje přeposílat polohová hlášení a tím zajistit dokonalý přehled o poloze celé skupiny. Uživatelské rozhraní, ve kterém je možné sledovat polohu jednotlivých členů v síti, je přístupné přes webový prohlížeč připojeného zařízení. Tento koncept poskytuje úplnou nezávislost na operačním systému a je možné připojit jakýkoliv laptop, tablet či telefon.

 

Kerberos Mobile

  

Základní charakteristika

Zařízení Kerberos Mobile bylo speciálně vyvinuto pro rychlou a spolehlivou kontrolu podvozku vozidel. Umožňuje spolehlivě odhalovat veškeré změny provedené na podvozku vozidla či zařízení a předměty, jež byly na podvozek vozidla dodatečně upevněny. Systém je možno doplnit funkcí pro automatické čtení registračních značek.
Přednosti systému

 • pořízení plně barevného snímku podvozku;
 • možnost vizuálního porovnání s předchozím průjezdem či snímkem jiného vozidla;
 • automatické nasvícení kontrolovaného vozidla;
 • možnost archivace pořízených snímků;
 • snadná a rychlá instalace;
 • jednoduchá obsluha;
 • mechanicky odolné a kompaktní provedení;
 • vlastní systém napájení;
 • možnost připojení na napájecí okruh vozidla 12V / 24V / 230V.

Složení systému

 • skenovací jednotka;
 • notebook s obslužným SW;
 • odolný kufr obsahující elektroniku a napájecí část;
 • přejezdové lišty;
 • propojovací kabeláž.

Obslužný SW

Software zobrazuje operátorovi pořízený snímek podvozku kontrolovaného vozidla. Snímek je možno násobně zvětšovat pro detailní kontrolu vybraných částí. Software umožňuje vizuální porovnání pořízeného snímku s dřívějším průjezdem kontrolovaného vozidla či s jakýmkoliv jiným pořízeným snímkem a automatickou archivaci dle registrační značky vozidla či jiného identifikátoru.

 

Semtex 90

  

Semtex 90 je zcela novým druhem plastické trhaviny. Od v současnosti vyráběných plastických trhavin Semtex se liší zejména novým pojivovým systémem, který Semtexu 90 poskytuje některé unikátní vlastnosti. Je to zejména malá závislost tuhosti této plastické trhaviny na teplotě. Trhavina je plastická již od –40 °C a zároveň je bez problému použitelná až do teplot v oblasti +60 °C. Další výhodou je i velmi dobrá životnost a malá míra změny vlastností během skladování. Je velmi dobře tvarovatelná a tím pádem i použitelná pro sofistikovanější způsoby použití. Oproti běžným plastickým trhavinám Semtex se rovněž vyznačuje o 10 až 20 % vyšší pracovní schopností. Její mechanické vlastnosti rovněž umožnily použít nový způsob náložkování této trhaviny a dodávat ji v novém balení s výrazně vyšší designovou a uživatelskou úrovní. Trhavina je nabízena ve třech variantách, které se od sebe liší zejména použitím brizantní krystalické trhaviny Pentritu nebo Hexogenu, případně jejich směsi.

Mohlo by se vám také líbit